RSS
پربیننده جام بلاگ
RSS
جالب و خواندنی
RSS
پربیننده جام
خبــــر
کد : 71145 بازدید: ۵۹۵۲ نظرات: ۱۰ انتشار : ۱۳۹۱/۱/۱۷ ساعت : ۱ : ۱۵

پرشین تون کانالی برای شکار کودکان ایرانی
محمد نصرتی در وبلاگش ' جدی گفتم چرا میخندی ' نوشت :
[-] اندازه متن [+]

مدتی است که کانال جدیدی به نام Persian toon  با عنوان “اولین شبکه تلویزیونی کودک به زبان پارسی” فعالیت خود را بر روی ماهواره هاتبرد شروع کرده است. این کانال با پخش انیمیشن های روز دنیا با دوبله فارسی توانسته توفیق زیادی در جلب مخاطب داشته باشد.

همانطور که مطلع هستید انیمیشن های فوق العاده حرفی ای و زیبایی که توسط کمپانی های مختلف از جمله والت دیزنی تولید می شوند برای همه گروه های سنی دارای جذابیت است.

این انیمیشن ها که اکثرا توسط شرکت های صهیونیستی تولید می شود با هدف ترویج مفاهیم ضدارزشی، تغییر در سبک زندگی و نهادینه کردن نگرش های غلط در ذهن کودکان و البته کسب منافع اقتصادی فراوان تولید می شوند.

در انیمیشن هایی که توسط صدا و سیما پخش می شود سعی شده با سانسور و دوبله تا جای ممکن از تاثیرات ضدارزشی آنها کاسته شود ولی شبکه پرشین تون هیچ سانسوری را در پخش این انیمیشن ها اعمال نمی کند.

 شبکه کودک شبکه انمیشین فارسی persiantoon

حتی دوبله های صورت گرفته توسط شرکت های دوبله و پخش خصوصی نیز برای گرفتن مجوز مجبور به سانسور بعضی از بخش های این انیمیش ها هستند ولی این شبکه با پخش این دوبله های حرفه ای، بخش های سانسور شده را به زبان اصلی پخش می کند.

سال های سال شاهد تعداد زیاد کانال های ماهواره ای هستیم که به پخش فیلم و سریال های ایرانی و خارجی می پردازند. شبکه های نسل دوم فارسی زبان نیز توانستند با ارائه محصولات با کیفیت بالا مخاطبان زیادی به سمت خود جلب کنند. همچنین کانال های فراوان تبلیغاتی به زبان فارسی در حال پخش برنامه هستند.

بعد از سال ها بالاخره صدا و سیمای منفعل و تنبل ما به خود آمد و با ایجاد شبکه های نمایش و آی فیلم و شبکه بازار توانست بخشی از این مخاطبین را به سمت خود بکشاند.

همواره در فضای رسانه های فارسی جای شبکه تخصصی کودک خالی بوده و مدت هاست که بحث ایجاد شبکه انیمیشن توسط صدا و سیما مطرح است. ولی اینبار نیز گویا صدا و سیمای تنبل ما عقب افتاده است.

هنوز امکان دریافت کانال های دیجیتال در بسیاری از نقاط کشور فراهم نشده از طرفی ایجاد کانال های جدید هم با کندی و تأخیر فراوان همراه است. اما دشمنان ما از قدرت رسانه برای جلب و تأثیر بر افکار عمومی جامعه کاملا آگاه هستند و در این زمینه همیشه از ما چندین قدم جلوتر بوده اند.

پ.ن:

من با امید و انگیزه فراوان وارد رشته مدیریت رسانه شدم و آرزو دارم که روزی با همت جوانان متخصص و متعهد در عرصه رسانه شاهد پیشتازی ایران در تأثیرگذاری و جلب افکار جهانیان باشیم.

ع.م.ج : موافق [۱]  -  مخالف [۳]
شبکه پرشون تون خوب ياد مگيريم که همينطور بچه ها را جلوي تلوزيون ول نکنيم
يه پرشين توني : موافق [۴]  -  مخالف [۱]
عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااال ل ل ي ي ي ي ه ه ه.ميشه کارتونه باب اسفنجي رو وقتش رو بيشتر کنيد.پ ر ش ي ن ت و ن واقعابيستي 20 20 20
ارشيا محمودي : موافق [۲]  -  مخالف [۳]
واقعا پرشين توون يك شبكه است .لطفا كارتون افسانه ي جغد هارو پخش كنيد
ياسمن : موافق [۲]  -  مخالف [۲]
من شبکه ي پرشن تون رادوست دارم

مازيار حسابي از امل : موافق [۱]  -  مخالف [۱]
از شما خواهش ميکنم ارتون پس کي ميرسيم را پخش کنيد
بلا : موافق [۲]  -  مخالف [۲]
مرده شور همتون را ببرند
اگه همين را صدا و سيماي مذخرف خودمون داده بود مي شد خوب
بي نام : موافق [۱]  -  مخالف [۰]
من همينا رو تو بازار مي خرم حالا که يه شبکه گل متل پرشين تون به فکر جيب ما داداش بزرگاي خانوادس شده صهيونيستي پس اگر ضد ارزش هس از بازار ايران جمعش کنيد
mehrab : موافق [۳]  -  مخالف [۰]
اين شبکه خيلي عالي من من از سازندگان اين شبکه بسيار تشکر مي کنم
javid : موافق [۵]  -  مخالف [۲]
شبکه پرشين تون شبکه بسيار خوب و تاير گذاريه ما تا زماني که اين صدا و سيما بخواد براي ما برنامه پخش کنه به هيچ جايي نميرسيم چون اصلا به نظرات اهميت نميده ، جالب اينکه تا زماني که صداوسيما اين برنامه هارو که محصول والت ديزني بودن کسي حرف نميزد اما حالا که يک شبکه اتقريبا همان هارو پخش ميکنه شد صهيونيستي؟؟؟، تو اين کشور بيفکري هاست که مارو اينجور عقب نگه داشته .....
ايراني : موافق [۲]  -  مخالف [۲]
چي داري ميگي اهمين افکار امثال شماست که ماهارو به اين روز انداخته
عزيز دل برادر چرا نمي خواي واقع بين باشي
ارسال نظر
|
ارسال به ديگران
نام (اختياري) :
پست الکترونيک (اختياري) :
نظر شما :
شرکت خودرو سازي سايپا