RSS
پربیننده سياسي
RSS
جالب و خواندنی
RSS
پربیننده جام
خبــــر
کد : 78836 بازدید: ۶۳۱ نظرات: ۲ انتشار : ۱۳۹۱/۲/۱۲ ساعت : ۲۲ : ۵۱
ادعای جدید عربستان به دنبال تنش در روابط با مصر؛
ایران قصد ترور سفیر عربستان سعودی در قاهره را داشت!!! *سند
هنوز کسی ادعای آمریکا مبنی بر تلاش ایران برای ترور سفیر سعودی در واشنگتن را باور نکرده است که عربستان در ادعایی جدید ایران را متهم کرد که قصد داشته است سفیر آن را این بار در قاهره پایتخت مصر ترور کند.
[-] اندازه متن [+]

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، روزنامه عربستانی الحیات (Alhayat) چاپ لندن سه شنبه 12 اردیبهشت(May 01) به نقل از "سامی جمال الدین" مشاور حقوقی سفارت سعودی در قاهره ادعا کرد که دستگاه امنیتی مصر شبکه‌ای سه نفره را کشف کرده است که در صدد برنامه‌ریزی برای ترور "احمد قطان" سفیر عربستان در قاهره و نماینده دائم این کشور در اتحادیه عرب بوده است.
این روزنامه سعودی افزود که جمال الدین" اعلام کرد که مقامات مصر، همتایان سعودی خود را در جریان جزئیات این مسئله قرار داده‌اند اما «سران سعودی ترجیح دادند که موضوع محرمانه بماند و اعلام نشود.»
این خبر دقیقا همزمان با بالا گرفتن موج ضدعربستانی در میان مردم مصر منتشر می‌شود که در تظاهرات متعدد روزهای گذشته، خواستار اخراج سفیر عربستان و سفیر رژیم صهیونیستی از قاهره شدند. مردم مصر خواستار آزادی برخی اتباع مصری در عربستان و عدم محاکمه آنان شدند اما برخی منابع اعلام کردند که سعود الفیصل در پاسخ مردم مصر اعلام کرده است که این اتباع را با تابوت بازخواهد گرداند.
اکتبر سال گذشته نیز خبرگزاری رویترز و دیگر رسانه های غربی در خبری فوری اعلام کرده بودند که پلیس آمریکا دو ایرانی را به اتهام دست داشتن در توطئه بمبگذاری در آمریکا که هدفش ترور سفیر سعودی بوده، بازداشت کرده است. این، آغاز سناریو جدیدی علیه ایران بود که حتی برخی نهادها، شخصیت‌ها و رسانه‌های آمریکا هم آن را باور نکردند.
بنا بر ادعای جدید مشاور حقوقی سفارت عربستان در قاهره، طرح کذایی از سه ماه پیش آغاز شده است و شورای نظامی مصر با هشدار از قطان خواستار تشدید تدابیر امنیتی برای او شده بود اما قطان این امر را رد کرد.
موج ضدسعودی و ضدعربستانی تا جایی در مصر اوج گرفته است که روز گذشته یک مقام کنسولگری عربستان در اسکندریه مصر از فرار 500 دانشجوی سعودی از این کشور خبر داد و اعلام کرد که کنسولگری سعودی با یک هتل در این شهر قراردادی امضا کرده است که بر اساس آن اتباع عربستان به آن منتقل می‌شوند و تحت مراقبت قرار می‌گیرند تا ترتیب عودت آنان به عربستان در اسرع وقت داده شود. یک مقام آگاه در فرودگاه قاهره نیز از افزایش چشمگیر بازگشت اتباع عربستان به کشور خود خبر داد.
مشاور حقوقی سفارت سعودی تلاش کرد خشم مردمی در مصر از عربستان را تحت شعاع مسائل ادعایی قرار بدهد و افزود: با آغاز اتفاقات اخیر [یعنی موج و تظاهرات ضد عربستانی در مصر] همه این نگرانی را داشتند که طرف‌های خارجی از تظاهرات برخی مقابل مقر سفارت سوء استفاده کنند و عناصر خود را در میان [تظاهرات‌کنندگان] قرار بدهند تا به افراد هیئت دیپلماتیک [عربستان] حمله کنند.
وی اعلام کرد که درهای پشتی ساختمان سفارت مورد حمله برخی تظاهرات‌کنندگان قرار گرفته است و همین امر سبب شد عناصر امنیتی مصر انتقال قطان به فرودگاه قاهره را تامین امنیت کنند.
این ادعای جدید در صورتی علیه ایران مطرح می‌شود که رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت خارجه کشورمان ادعای کذب طراحی ترور سفیر سعودی در آمریکا را عاری از هرگونه صحت دانسته و قویا تکذیب کرده و تاکید کرده بود: این گونه رفتارهای نخ‌نما که مبتنی بر سیاست های خصمانه و دیرینه محور آمریکایی - صهیونیستی است نمایش مضحکی به شمار می‌رود که در راستای سناریوسازی های خاص و با اهداف تفرقه افکنانه از سوی دشمنان اسلام و منطقه تعقیب می‌شود.320/

 

 

                          

بي نام : موافق [۰]  -  مخالف [۰]
با اين کارها عربستان به دنبال مطرح کردن خود در مصر است! اما مردم مسلمان و بيدار مصر از مقاصد صهيونيستي عربستان آگاهي پيدا کرده اند.
شهاب : موافق [۰]  -  مخالف [۰]
مطمئني کسي باور نکرده؟
ارسال نظر
|
ارسال به ديگران
نام (اختياري) :
پست الکترونيک (اختياري) :
نظر شما :
شرکت خودرو سازي سايپا