RSS
پربیننده سياسي
RSS
جالب و خواندنی
RSS
پربیننده جام
خبــــر
کد : 92511 بازدید: ۳۴۷۳۳ نظرات: ۶۴ انتشار : ۱۳۹۱/۴/۱۸ ساعت : ۲۰ : ۴۷

در نوبت شما چه می گذرد؛ گافی عجیب که سناریوی «بی بی سی» را لو داد/فیلم
«درست است که نان را گران می خریم ولی با تحت فشار بیشتر قرار گرفتن دولت ایران، لا اقل این را می فهمیم که کشورهای اروپایی به فکر مردم هستند و با وجود تحریم ها، فشار بیشتری به دولت می آورند تا فشار سرکوب پایین بیاید، از آن ها تشکر می کنیم.»
[-] اندازه متن [+]

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، شبکه دولتی بی بی سی شب گذشته همزمان با آغاز تحریم های نفتی ایران با اختصاص برنامه" نوبت شما" به این موضوع، به بزرگ نمایی تاثیر تحریم ها بر اقتصاد و زندگی مردم پرداخت.
اما بنگاه دروغ پراکنی بی بی سی، که همواره مخاطبان برنامه "نوبت شما" را به صورت گزینشی برای اجرای سناریوهای از پیش تعین شده خود انتخاب می کند، شب گذشته در گافی عجیب این سناریو را لو داد و آب پاکی بر عدم پایبندی این شبکه به اصول اولیه اطلاع رسانی و حرفه ای گری ریخت.
در برنامه شب گذشته "نوبت شما" دو تن از مخاطبان که به گفته بی بی سی یکی از تهران و دیگری از اهواز با این شبکه تماس گرفته بودند، دقیقا جملات مشابهی را درباره تاثیر تحریم ها بر زندگی مردم ایران بیان کردند.
در تماس اول شخصی که خود را " محسن از تهران" معرفی کرد درباره تاثیر تحریم ها گفت: «با عرض تشکر از تحریم های اروپا! با توجه به اینکه کشور ما در حالت تحریم قرار دارد، امید این را داریم که با این تحریم ها دولت تحت فشار بیشتری قرار بگیرد و قدرت سرکوب آن در داخل پایین بیاید، ملت ایران به جایی رسیده که با تحریم ها علیه دولت خودش احساس خشنودی می کند.
درست است که نان را گران می خریم ولی با تحت فشار بیشتر قرار گرفتن دولت ایران، لا اقل این را می فهمیم که کشورهای اروپایی به فکر مردم هستند و با وجود تحریم ها، فشار بیشتری به دولت می آورند تا فشار سرکوب پایین بیاید، از آن ها تشکر می کنیم.»

 


وی در این بازی نمایشی در پاسخ به اینکه" تقصیر تأثیر تحریم را به چه کسی باید مربوط دانست؛ دولت ایران یا دولت های غربی؟" گفت: «اگر دولت ایران با دنیا سر آشتی داشته باشد، چرا باید همه دنیا ما را تحریم بکنند؟ این در واقع نشأت گرفته از سرکشی دولت ایران است نه کشورهای اروپایی[!]»
در نمایش بعدی شخصی که خود را "علی از اهواز" معرفی کرد، در تماس با شبکه دولتی بی بی سی، با تکرار سخنان "محسن" _که به نظر می رسید آنها را از روی نوشته ای می خواند_ گفت: «جا دارد در این جا از تحریم های اروپایی تشکر کنم، با توجه به اینکه کشور ما در حالت تحریم قرار دارد، امید این را داریم که با این تحریم ها دولت تحت فشار بیشتری قرار بگیرد و قدرت سرکوب آن در داخل پایین بیاید، ملت ایران به جایی رسیده که با تحریم ها علیه دولت خودش احساس خشنودی می کند، درست است که نان را گران می خریم ولی با تحت فشار بیشتر قرار گرفتن دولت ایران، لا اقل این را می فهمیم که کشورهای اروپایی به فکر مردم هستند و با وجود تحریم ها، فشار بیشتری به دولت می آورند تا فشار سرکوب پایین بیاید، از آن ها تشکر می کنیم.»


این نخستین باری نیست که شبکه دولتی بی بی سی که به دنبال اجرایی کردن سیاست های دولت استعمارگر انگلیس است با اجرای چنین نمایشی در پی القاء یاس و نا امیدی و تحریک مردم علیه دولت و نظام در بین بینندگان خود است، بلکه این شبکه همواره با دروغ پراکنی های خود که اوج آن را می توان در فتنه 88 و ادعای تقلب در انتخابات ایران مشاهده کرد، به دنبال اجرای چنین سناریوهایی بوده است.
نکته دیگر این که "شبکه بی بی سی" چندی پیش در پاسخ به این سوال که"آیا این درست است که فقط چند نفر ثابت به برنامه "نوبت شما" زنگ می زند و قبل از اجازه صحبت در شبکه، نظر آنها بررسی می شود" با رد این مطلب مدعی شد: «نه اصلا چنین چیزی نیست. البته ما با بینندگانی که قرار است در این برنامه شرکت کنند تماس می گیریم و خلاصه ای از نظر آنها را می پرسیم و این هم به خاطر این است که ما می خواهیم تمام نظرات در این برنامه امکان شرکت داشته باشند.»
بنابر این چنانچه شنیدن نظرات مخاطبان قبل از برنامه برای جدی کرده بحث و ایجاد نظم .... در آن بود اساسا این تماس نباید اجازه پخش می گرفت.
ظاهرا دست پاچگی" بی بی سی" برای نشان دادن تاثیر "تحریم ها" به حدی بود که به همه عوامل خود دستور داده بود به جای مردم ایران، از تحریم ها حمایت و آنها را کارآمد نشان دهد، ولی چرا بایستی دو نفر آن هم در یک برنامه، دقیقا کلمات شبیه به هم استفاده کننند؟
براستی در "بی بی سی فارسی" چه می گذرد؟ آیا مسئولین اصلی این بنگاه خبرپراکنی از "گاف های" پی در پی عوامل پائین دستی خود خبر دارند و چاره ای جز تحمل ندارند؟ یا سران انگلیس حتی از" شبکه" تحت امر خود بی خبرند، چه رسد به شرایط منطقه و مردم ایران اسلامی.      307
 

صفحه سیاسی  پر بیننده ترین  پر حاشیه ترین  پیشنهاد سردبیر  پیشنهاد کاربران  طنز سیاسی  بلوتوث  عکس  فیلم

 

اخبار پیشنهادی:

 

فتنه قرمز در راه است

ارثیه 816 میلیاردی ولیعهد عربستان دردسرساز شد

جنایت وحشتناک بوداییان افراطی علیه مسلمانان

برخورد با ما، مردم را از حکومت اسلامی ناامید می کند!/سند

تحلیل متفاوت بی بی سی از تحریم ایران

مرگ نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی

روسیه قدمی عقب نخواهد نشست

واکاوی ترور شهید بهشتی در بی بی سی/ منافقین تبرئه شدند/ بهشتی شخصیتی ناشناخته

فساد اخلاقی شاهزادگان سعودی/ بذل و بخشش درسایه فقر مردم

معافیت دو کشور دیگر از تحریم های آمریکا علیه ایران/سند

هفت کلمه طلایی برای بر اندازی جمهوری اسلامی/ فیلم

آمریکا بیشترین کمک را به ایران کرده است

بي نام : موافق [۰]  -  مخالف [۰]
زرشک.
بي نام : موافق [۲]  -  مخالف [۷]
بي بي سي هرچه باشد راستگو تر از سيماي جمهوري است صافي به افتابه ميگويد 2تا سوراخ دارد غافل از اينكه خودش داراي هزاران سوراخ است اگر مردي همين نظر ناقابل را بدون دخل وتصرف بگذار اخر مغز شويي تا كي پررويي هم حدي دارد كه مدتهاست از حد گذشته ايد
ثمر از ترکيه : موافق [۰]  -  مخالف [۲]
تنها کار مثبتي که شما پس از صرف هزينه هاي ميلياردي انجام دادين همين بود.

دمتون گرم
بي نام : موافق [۷]  -  مخالف [۰]
از كجا معلوم كه شما خودتان دو نفر رو مامور اين كار نكرده باشين؟
seven77777777777777 : موافق [۰]  -  مخالف [۰]
بي بي سي حيا کن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//
هم قدم : موافق [۲]  -  مخالف [۰]
ايراني يعني ايراني، نه وطن فروش!!! در ضمن معلومه کي کجاش مي‌سوزه!!!!!!!! برا چي انقد سنگ اين .... رو به سينه مي‌کوبيد؟ لابد بدتون نمياد اتفاقي که براي ناموس مردم تو افغانستان، عراق، کره، ژاپن و ... سر ناموستون بياد ديگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بي نام : موافق [۰]  -  مخالف [۵]
دوستان! ساده نباشيد! من هم همين امروز مي تونم همچين کاريو براي خراب کردن تلويزيون هر جايي انجام بدم، کافيه متن گفته شده يک نفر رو ضبط، نوشته و چند دقيقه بعد با تماس با شبکه از رو بخوانم. اگر اختلاف زمان صحبت اين دو شرکت کننده در حد چند دقيقه بود، مي شد همچين تهمتي زد. ولي حقه هاي شما جام نيوز نخ نماست!
ايراني : موافق [۳]  -  مخالف [۶]
بي بي سي جزو بزرگترين و بهترين شبکه هاي خبري دنياست...بيخود خودتونو جر نديد!آبو بريزيد همونجا که ميسوزه به قول رييس جمهورتون!!!!!ببين چه قدر سوختين که 24 ساعته ميشينين پاي اين شبکه تا يه سوتي به نظر خودتون پيدا کنيد و از سوزش تحليل هاي درست اين شبکه از اوضاع ايران بکاهيد!هاهاها!ما فقط به اين خبرهاتون ميخنديم!ادامه بديد! :=)))))
بي نام : موافق [۱]  -  مخالف [۰]
آخه انگليس به جز جيب خودش به فکر چيز ديگري هم هست؟تاريخ اين رو نشون داده.
معلومه که پشت پرده بودجه گذاشتن براي يک شبکه فارسي منافع انگليس هست نه حقوق ملت ايران.
هم‌قدم : موافق [۱]  -  مخالف [۰]
قابل توجه هواداران بي بي سي: آبو بريزيد اونجايي که مي‌سوزه تا کمي وضعتون بهتر بشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بي نام : موافق [۱]  -  مخالف [۱]
خيلي جالب بود. واقعا اين بي بي سي چي ها شيطاني هستند در هيبت انساني
بدون نام : موافق [۰]  -  مخالف [۰]
اي کاش فيلمشو مي ذاشتي جام جان. چون اين طوري آدم زياد گاف بي بي سي رو متوجه نمي شه.


جام نيوز: دوست عزيز فيلم همراه خبر منتشر شده .
خيلي جالب بود : موافق [۰]  -  مخالف [۰]
خيلي عالي بود، واقعاً اين کار خيلي لازمه که هشدار داد که بي بي سي به جاي اين که اخبار را بدون کم و زياد در اختيار مردم قرار بدهد از هر راهي سعي داره نظر دولت انگليس را به مردم ايران تحميل کند ، حتي با گزينش نظرات و ....
مسعود منتظري : موافق [۱]  -  مخالف [۰]
با سلام
در عالم حرف و فعل لغو بسيار است نيازي به پاسخ دادن ندارد از دشمن جز اين توقعي نيست
محمد : موافق [۴]  -  مخالف [۰]
آخه کي برنامه اين اوشکول هارو ميبينه!

تمام سرويس هاي خطوط تلفن به بي بي سي فارسي قطعه اون وقت چه طور يه نفر ميگه من از اهواز زنگ ميزنم!؟
بي سواد : موافق [۳]  -  مخالف [۰]
سلام
باذم اين بي بي صي خراب کرده ؟
ما چغدر بايد از گافحاي بي بي صي ذجر بکشيم!!!؟
بي بي صي اگه فکر خودتون نيستيد، فکر ما بيصوادها باشيد!!!!!!
من از حمه دوصتان بخاتر اين اشطباح پيش آمده ماذرت مي خاحم.
ببخشيد اگه بد نوشتم، عاخه بي صوادم.
مهدي نصيري : موافق [۲]  -  مخالف [۰]
دمتون گرم خوب مچشون را گرفتيد
بهمن.کردستان : موافق [۲]  -  مخالف [۰]
تف به شرفت بي بي سي. به عنوان يک کرد سني ازت متنفرم. اينها تا ايران رو از هم پاره پاره نکنند دست برنميدارند. اينها خبر دارن بعضي از مردم ما جوگير هستند بيشتر روي بحث تحريمها بزرگنمايي ميکنند.
منصور : موافق [۳]  -  مخالف [۰]
بي بي سي قبل از اين گاف هم براي ما ايرانيها مرده بود.
حنا : موافق [۳]  -  مخالف [۸]
بي بي سي هميشه زنده است.
نامردي ننويسي : موافق [۱]  -  مخالف [۴]
به نظر من اين کار بي بي سي تو سطح حرفه اي اصلاً هم بد نيست
بايد نظر درست رو به مردم فهموند حتي اگه خودشون نفهم باشن و چشمشون و به حقيقت بسته باشن.
من که اين شعارها رو قبول ندارم اصلا ما انرژي هسته اي ميخوايم چه کار؟ مگه دين شما نميگه حرومه؟ اسرائيل بيچاره رو که اندازه يه شهر ايرانه چرا انقدر بهش گير ميدين؟ اصلاً اين عرباي ... حقشونه که بميرن. قول ميدم اگه يه کم با آمريکا و کشور هاي قوي تعامل داشته باشيم و يه کم هم از اين شعارا دست برداريم وضعمون بهتر از اين ميشه.
معتاد : موافق [۰]  -  مخالف [۰]
من با اين حالم ، براي بي بي سي متاسفم!
صمد : موافق [۲]  -  مخالف [۰]
يعني هم وطن ما که با بي بي سي تماس ميگيرد خدا نکرده آنقدر نفهم است که غربها را تشويق ميکند که بما قطعات هواپيما ندهند و زن بچه بيگناه ايران با سکوت هواپيما بيفتد بميرد يا نگذارند ما جهت راديو داروها و علاج بمياران سرطاني هسته اي داشته باشيم يقبنا" اين ايراني نبود بلکه تخم شيطان بود ايراني همان فردي است که هميشه و همه جا ي جهان از غيرت ايراني شرف ايراني مغذهاي متفکر ايراني آبروي ايراني سلامت ايراني دين ايراني حيثت ايراني دفاع کند
قزويني : موافق [۱]  -  مخالف [۰]
بي بي سي بس کن ديگه!
اينکه رو نيست ، سنگ پاي قزوينه!
يونس : موافق [۵]  -  مخالف [۰]
مرگ بر بي بي سي
مونا : موافق [۲]  -  مخالف [۰]
صداي بي بي سي=صداي کفتار پير تعبير از اين زيباتر ميشه؟
بي نام : موافق [۲]  -  مخالف [۱]
جام نيوز،
بي بي سي مگر با شما پدر کشتگي داره!؟
که اينه همه بهش گير ميديد!؟
سارا از آرسنال : موافق [۲]  -  مخالف [۰]
اولا اين برنامه اي که شما مي گيد نوبت شما نيست و نوبت بي بي سيه.چون هر بيننده مخالفي که بخواد حرف حساب بزنه يا با بي ادبي مي پرن تو حرفش يا قطعش مي کنن. بعد نوبت شما يعني اينکه شما بتوني آزادانه حرف تو بزني اونم تو شبکه اي که ادعاي آزادي داره. تو شبکه اي که هر چيزي پخش مي کنه حتي مسائل سکس رو هم به راحتي پخش مي کنه ولي وقتي بيننده اي از مسائ جنسي پيش اومده تو شبکه مي پرسه نه اينکه جوابشو نميدن قطش مي کنن و بعد از مدتي گه گندش در اومد مي گن ما اين کار رو نکرديم.
اميد : موافق [۱]  -  مخالف [۰]
اين يه گاف کوچولو از بي بي سيه اگه دقت بيشتري در برنامه هاي بي بي سي کنيد گاف هاي بزرگتري خواهيد ديد.
به خصوص وقتي خبري فوري مي دهند
بي نام : موافق [۰]  -  مخالف [۰]
بي بي سي وقتي ميخاد دروغ بگه(هميشه!) بين چندتا راست قالبشون ميکنه
م : موافق [۱]  -  مخالف [۰]
بي بي سي ست ديگر
محمد مهدي : موافق [۰]  -  مخالف [۰]
صادق صبا با اين گاف بزرگ بي بي سي بايد بره شغلشو عوض کنه از هر چي رسانه دست بکشه.
البته شايد هم صادق صبا با خانم پونه قدوسي اون لحظه جايي ديگه بودند و اصلا از ماجرا بي خبر بودند!
رضا : موافق [۲]  -  مخالف [۰]
بي بي سي حيا کن مملکت رو رها کن.
آناهيتا : موافق [۰]  -  مخالف [۵]
بي بي سي هر وقت باشه بازم بي بي سيه. هيچ شبکه اي بهش نميرسه.
بي بي سي هميشه يه قهرمانه.
آناهيتا : موافق [۰]  -  مخالف [۱]
بي بي سي هر وقت باشه بازم بي بي سيه. هيچ شبکه اي بهش نميرسه.
بي بي سي هميشه يه قهرمانه.
فوتباليست ها : موافق [۲]  -  مخالف [۰]
بابا يکي به اين احمقاي بي بي سي بگه که ملت ايران بيدارند و دارند اين بيداري اسلامي رو تو منطقه پخش ميکنند.
ماکروني ريکا : موافق [۱]  -  مخالف [۱]
بي بي سي همه اش گافه.
از اون کثافت بازي که صادق صبا با پونه قدوسي کرده ميشه اين شبکه رو کاملا شناخت.
اي بي بي سي بدبخت.
بي بي سي عشق من بود : موافق [۳]  -  مخالف [۱]
سلام
من يه جوون تهروني هستم و شبکه بي بي سي برام همه چيز بود. مخصوصا در ايام انتخابات رياست جمهوري خيلي از اين شبکه استفاده کردم و بخاطر خبرهاشون در درگيريهاي بعد از انتخابات هم شرکت ميکردم. حدود 10 ماه قبل با سايت شما آشنا شدم و سندهايي رو ديدم که منو بين دو راهي قرار داد که آيا بي بي سي راست ميگه يا شما!!!!؟
حقيقتا خيلي از خبرهاي سايت شما را خووندم و مخصوصا با اين خبر که يه بچه هم متوجه ميشه که اين تماس ها ساختي بوده و واقعا بي بي سي گاف بزرگي داده و از امروز بي بي سي ديگه براي من مرده!
دست شماها درد نکنه که ملت رو روشن ميکنيد.
حزب الله : موافق [۲]  -  مخالف [۱]
قابل توجه جنبش سبزيها:
اينم از شبکه اي که خيلي بهش مي نازيديد. و شماها رو به درگيري در ايران تشويق ميکرد.
اينو بدونيد هيچ وقت بيگانه رفيق نميشه.
ريحانه : موافق [۰]  -  مخالف [۰]
بس کنيد اين خاله زنکي ها را.
مجيد : موافق [۱]  -  مخالف [۰]
صداقت مدت هاست که از رسانه هاي غربي رخت بر بسته است
بهروز : موافق [۰]  -  مخالف [۲]
بي بي سي هيچگاه دروغ نمي گويد ولي هر خبر راستي را هم نمي گويد.بي بي سي نتيجه گيري را به مخاطب واگذار مي کند ولي مخاطب را تا لبه تصميم گيري هدايت مي کند.
فعال سياسي : موافق [۰]  -  مخالف [۰]
شبکه جهاني بي بي سي در سياست‌هاي عوام فريبانه و استعمارگري اين کشور نقش ممتازي را دارد اما هر گاه دولتي به سمت و سو و يا صحت اخبار و مطالب پخش شده از اين شبکه معترض مي شود دولت بريتانيا عملکرد آن را بي ارتباط با دستگاه ديپلماسي اين کشور اعلام مي کند. اين تناقض بين مواضع دولت انگلستان و اسناد موجود دال بر نفوذ عميق نهادهاي سياسي و امنيتي اين كشور در اين رسانه دارد.
عاشم وطن : موافق [۱]  -  مخالف [۰]
من ماندم بي بي سي با چه رويي خود را بي طرف مي داند. دم خروس را باور کنيم يا قسم حضرت عباس را.
دختر ايران : موافق [۲]  -  مخالف [۰]
به کوري چشم بي بي سي و دولت انگليس اگر تحريم ها چند برابر ان هم با شد مثل کوه استوار خواهيم ماند و اراده پولادين خودمان را به رخ جهانيان خواهيم کشاند.
زنده باد ايران عزيز و ننگ بر بي بي سي و کارکنان وطن فروش آن
جاسم : موافق [۰]  -  مخالف [۰]
طبيعي بود. بي بي سي به دنبال تحريم ها عليه کشورمان
آتش بيار معرکه شده بود و اينقدر بايد اين آتش تهيه را مي ريخت و جنگ تبليغاتي را ادامه مي داد تا تاثير تحريم ها شديد مي شد لذا همه سناريو ها را قاطي کرد و از هول حليم افتاد تو ديگ به نظرم بي بي سي آب در هاون مي کوبد اين تبليغات هم نتيجه نمي دهد حکومت ايران مستحکم تر از آن است که بي بي سي و دشمنان ايران فکر مي کنند هست .
زهرا موسوي دانشجوي دانشگاه تهران : موافق [۲]  -  مخالف [۰]
اگر ما را تهديد به جنگ کنند ترسي نيست چرا که ما فرزند محرم هستيمو اگر ما را تحريم کنند ما فرزند رمضان هستيم
مهسا : موافق [۱]  -  مخالف [۲]
شما جام نيوزي ها هم که فقط به دنبال گرفتن گاف از اين اون هستيد خسته نشديد از اين کار
ايران دخت : موافق [۰]  -  مخالف [۰]
با تشکر از جام نيوز من شب گذشته اين برنامه را تماشا کردم و اقعا بزرگ نمايي عجيبي نسبت به تاثير تحريم ها داشت.
از بي بي سي که با بودجه استعمار پير اداره مي شود چيزي جز اين انتظار نمي رويد
ميترا : موافق [۰]  -  مخالف [۰]
اگه فيلمش رو نمي ديدم باورم نمي شد بي بي سي همچين گافي بده
BBC : موافق [۱]  -  مخالف [۳]
خاک بر سرت جام که دنبال چه سوژه هايي هستي! اگه راست مي گي گاف جدي بگير!!!!
بي نام : موافق [۲]  -  مخالف [۰]
کساني که طرفدار بي بي سي هستند تا اعماق قلبشان مي سوزد
جيگرم خنک شد
حسام : موافق [۲]  -  مخالف [۰]
و مکروا و مکرالله الله خيرالماکرين
بي نام : موافق [۰]  -  مخالف [۱]
آقا دمتون گرم ، بي بي سي اگه مردي با جام طرف شو
بي نام : موافق [۰]  -  مخالف [۱]
شما فکر کردين کي هستيد که از بي بي سي گاف بگيريد؟
بي نام : موافق [۰]  -  مخالف [۳]
آقايي که از اول از بي بي سي بدت ميومده، فکر کردي بي بي سي از تو و امثال تو خوشش مياد؟
بي نام : موافق [۰]  -  مخالف [۰]
به نظر من يه جاي کار مي لنگه . . . صادق صبا بايد بررسي کنه
بي نام : موافق [۱]  -  مخالف [۲]
بالاخره رسانه حرفه اي بايد گاف حرفه اي هم بده ديگه!!

مگه نه؟
بي نام : موافق [۰]  -  مخالف [۳]
آقاي جام نيوز، اصلا چرا به بي بي سي گير ميدي؟
بي نام : موافق [۰]  -  مخالف [۲]
اصلا هم انتخاب نشدن و از روي يک متن جواب ندادن
اينا طرز فکر هاي مختلفن که با آزادي کامل از همه پخش ميشه

بي نام : موافق [۲]  -  مخالف [۵]
حرف مفت ميزني جام نيوز
بي نام : موافق [۱]  -  مخالف [۱]
آقا دمتون گرم
عجب گافي گرفتيد حال کردم
رضا از گهرباران : موافق [۰]  -  مخالف [۰]
خدا رو شکر ميکنم از اول با بي بي سي مخالف بودم و انشاالله تا آخر عمرم رو اين اعتقادم بمونم.
و الان به خودم ميبالم که يک ايراني هستم.
بي نام : موافق [۳]  -  مخالف [۰]
يه مشت وطن فروش تو بي بي سي نشستن مي خوان کلاه انگليس رو بچاپونن سر مردم ايران اما زهي خيال باطل
ارسال نظر
|
ارسال به ديگران
نام (اختياري) :
پست الکترونيک (اختياري) :
نظر شما :
شرکت خودرو سازي سايپا