RSS
پربیننده ورزشي
RSS
جالب و خواندنی
RSS
پربیننده جام
خبــــر
کد : 97317 بازدید: ۸۴۰ نظرات: ۰ انتشار : ۱۳۹۱/۵/۵ ساعت : ۱۵ : ۵۰

ترکیه دو وزنه بردار خود را از المپیک لندن کنار گذاشت
فدراسیون وزنه برداری ترکیه روز پنجشنبه از کنار گذاشتن شدن فاتیح بایدار و ابراهیم آرات، دو وزنه بردارد این کشور از المپیک دو هزار و دوازده به علت مظنون بودن به استفاده از مواد نیروزا خبر داد.
[-] اندازه متن [+]

به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، فدراسیون وزنه برداری ترکیه روز پنجشنبه از کنار گذاشتن شدن فاتیح بایدار و ابراهیم آرات، دو وزنه بردارد این کشور از المپیک دو هزار و دوازده به علت مظنون بودن به استفاده از مواد نیروزا خبر داد.


حسن آکوش رئیس فدراسیون وزنه برداری ترکیه به خبرگزاری آناتولی گفت: « مسئولان کمیته مبارزه با دوپینگ استفاده این دو وزنه بردار را از مواد نیروزا تایید اما آنها نمی توانند میزان استفاده از این مواد را مشخص کنند. بنابراین با توجه به تردیدهایی که درباره این دو وزنه بردار وجود دارد تصمیم گرفتیم آنها را از تیم ترکیه کنار بگذاریم .»


فاتیح بایدار بیست و نه ساله سال دو هزار و هشت در قهرمانی وزنه برداری اروپا در آنتالیا ( ترکیه ) در دسته هشتاد و پنج کیلو گرم نشان نقره کسب کرد.


ایراهیم آرات بیست و سه ساله هم در همین مسابقات در دسته به اضافه نود و چهار کیلوگرم چهارم شد.


وزنه برداری و کشتی جایگاه ویژه ای در ورزش ترکیه دارند. ترکیه در بازی های المپیک با وزنه بردارانی چون نعیم سلیمان اوغلو و حلیل موتلو هشت نشان طلا کسب کرده است.


تیم وزنه برداری ترکیه قبل از خط خوردن بایدار و آرات نه عضو ( پنج مرد و چهار زن ) داشت.

 

برای اطلاع از سایر اخبار سرویس ورزشی جام نیوز اینجا را کلیک کنید.

320

ارسال نظر
|
ارسال به ديگران
نام (اختياري) :
پست الکترونيک (اختياري) :
نظر شما :
شرکت خودرو سازي سايپا